
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld u aan voor onze nieuwsbrief!
Houdt u ook van verven, textiel, creatief bezig zijn? Dan is deze workshop iets voor u! Vergeet de dagelijkse beslommeringen, ga lekker met de handen aan het werk en dompel u in de talloze mogelijkheden van shibori.
Shibori is een eeuwenoude Japanse kunst waarbij stoffen handmatig worden geverfd. De stof wordt gevouwen, samengebonden of tussen blokken geklemd. Vervolgens wordt de stof in een bad van indigo geverfd. Door het afbinden van de stof dringt de verf op sommige plekken wel door, en op andere plekken niet. Hierdoor ontstaan prachtige patronen en kleureffecten op de stof. Het resultaat is altijd verrassend!
Tijdens deze workshop leert u verschillende technieken van shibori, waaronder tie-dye. U gaat zelf aan de slag door lapjes stof af te binden en te verven. Zo verft u bijvoorbeeld een tas, kussensloop of theedoek met uw eigen gecreëerde print, die u na afloopt natuurlijk mee naar huis neemt.
Over de docent: Olga de Bie is fashion designer en heeft jarenlang ervaring in het ontwerpen van dessins voor textiel. Haar interesse gaat uit naar traditionele verf- en printtechnieken van verschillende culturen. Op dit moment is ze werkzaam in het kunstonderwijs waarbij ze cursussen en workshops op het gebied van textiel geeft. Met veel enthousiasme wil ze de liefde voor dit Japanse ambacht met u delen.
Staat u ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar u jaren plezier van heeft.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij u in de buurt organiseren.