Zakelijk

Wachtwoord vergeten

U krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Colleges Introductie kunstgeschiedenis

Van Griekse Oudheid tot heden

In deze reeks leert u kunst kennen en herkennen. Wij nemen u mee van de Griekse oudheid tot de Mona Lisa. We vertellen u alles over de Nachtwacht, blijven stilstaan bij Rem Koolhaas en gaan door op Ai Weiwei. Onze docenten delen hun kennis met veel plezier en groot enthousiasme. Geen droge feiten, maar spannende verhalen en opmerkelijke feiten. Na afloop ziet u verbanden, herkent u periodes en heeft u kennis gemaakt met de belangrijkste werken uit 3500 jaar westerse kunstgeschiedenis. Start in het najaar van 2019 óf het voorjaar van 2020 met deze inspirerende Introductie Kunstgeschiedenis!

Opbouw & inhoud

De colleges zijn chronologisch opgebouwd. Na afloop heeft u een grondige kennis van kunstgeschiedenis en kunt u kunstwerken herkennen en zelfstandig in de juiste periode plaatsen. Aan bod komen de volgende periodes in de kunstgeschiedenis:

Griekse Kunst | Romeinse Kunst | Vroegchristelijke en Byzantijnse kunst, pre-romaanse architectuur | kunst van de middeleeuwen (ca. 9de - 14de eeuw) | renaissance | barok en rococo (ca. 1600-1750) | neoclassicisme en romantiek | realisme, impressionisme, symbolisme en moderne kunst tot 1945 | moderne kunst 1945 tot ca. 1980 |hedendaagse kunst en architectuur tot ca. 2017.

Praktische informatie

  • 10 hoorcolleges en 1 excursie
  • Prijs is exclusief entree bij college in een museum, korting op entree met Museumkaart.
  • Prijs bij colleges in Kunsthal KAdE is inclusief 10 x koffie/thee
  • Prijs is inclusief een digitale syllabus
  • Bij uw inschrijving kunt u tevens een geprinte syllabus bestellen à € 11,95 (incl. verzendkosten). Deze ontvangt u daags voor aanvang van de colleges per post thuis.

Praktische informatie

Shopping cart icon € 255,00
Book icon inclusief studiemateriaal
Nodig iemand uit
Deel:
Kies een plaats
Alle plaatsen
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Alkmaar
Doopsgezinde gemeente Alkmaar
maandag 04 november 2019 t/m maandag 20 januari 2020
20:00 tot 22:00
Anne de Boer
Alkmaar
Doopsgezinde gemeente Alkmaar
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
10:30 tot 12:30
Almelo
De Schouw
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
13:30 tot 15:30
Amersfoort
Kunsthal KAdE
woensdag 02 oktober 2019 t/m woensdag 11 december 2019
14:30 tot 16:30
Emma Bulens
Amsterdam
Cromhouthuis/Bijbels Museum
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
13:00 tot 15:00
Carien Kanters
Amsterdam
Vrije Academie
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 19 december 2019
20:00 tot 22:00
Birgitte Mommers
Amsterdam
Vrije Academie
donderdag 07 november 2019 t/m donderdag 23 januari 2020
10:30 tot 12:30
Carien Kanters
Amsterdam
Cromhouthuis/Bijbels Museum
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
20:00 tot 22:00
Amsterdam
Cromhouthuis/Bijbels Museum
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
13:30 tot 15:30
Carien Kanters
Amsterdam
Cromhouthuis/Bijbels Museum
donderdag 09 april 2020 t/m donderdag 25 juni 2020
13:30 tot 15:30
Apeldoorn
Zalencentrum Irene
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
20:00 tot 22:00
Emma Bulens
Apeldoorn
Zalencentrum Irene
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
20:00 tot 22:00
Arnhem
Theater Het Hof
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
20:00 tot 22:00
Barbara Mensink
Arnhem
Theater Het Hof
maandag 20 januari 2020 t/m maandag 06 april 2020
20:00 tot 22:00
Assen
Podium Zuidhaege
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
20:00 tot 22:00
Ellen van der Vecht
Assen
Podium Zuidhaege
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
20:00 tot 22:00
Baarn
De Pauluskerk
vrijdag 08 november 2019 t/m vrijdag 24 januari 2020
10:30 tot 12:30
Natalie Kuik
Barendrecht
Theater Het Kruispunt
woensdag 06 november 2019 t/m woensdag 22 januari 2020
13:30 tot 15:30
Peter Thissen
Bergen op Zoom
De Raayberg
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
20:00 tot 22:00
Addick van Brakel
Breda
Boven Breda
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
20:00 tot 22:00
Verena Bakhuizen
Breda
Boven Breda
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
20:00 tot 22:00
Bussum
Filmhuis
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
14:30 tot 16:30
Peter Wagemakers
Bussum
Filmhuis
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
10:30 tot 12:30
Jetze Touber
Delft
Hampshire Hotel Delft Centre
donderdag 07 november 2019 t/m donderdag 06 februari 2020
20:00 tot 22:00
Alexandra Oostdijk
Delft
Hampshire Hotel Delft Centre
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
20:00 tot 22:00
Den Bosch
Babel (Muzerije)
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
20:00 tot 22:00
Wieke van de Sande
Den Bosch
Het Noordbrabants Museum
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 17 april 2020
11:30 tot 13:30
Den Haag
Gemeentemuseum Den Haag
donderdag 03 oktober 2019 t/m donderdag 19 december 2019
10:30 tot 12:30
Wendy Fossen
Den Haag
Bergkerk
dinsdag 05 november 2019 t/m dinsdag 21 januari 2020
20:00 tot 22:00
Marianne Verhoork
Den Haag
Bergkerk
maandag 20 januari 2020 t/m maandag 06 april 2020
20:00 tot 22:00
Den Haag
Gemeentemuseum Den Haag
vrijdag 31 januari 2020 t/m vrijdag 17 april 2020
10:30 tot 12:30
Deventer
Etty Hillesum Centrum
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
15:00 tot 17:00
Sophie van Steenderen
Deventer
Etty Hillesum Centrum
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 17 april 2020
15:00 tot 17:00
Dordrecht
Hof van Nederland
vrijdag 04 oktober 2019 t/m vrijdag 13 december 2019
11:30 tot 13:30
Larisa Sjoerds
Dordrecht
Hof van Nederland
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
13:30 tot 15:30
Drachten
Museum Drachten
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 18 december 2019
10:30 tot 12:30
Huub van der Heijdt
Ede
De Meerpaal
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
20:00 tot 22:00
Myrthe Hebinck
Ede
De Meerpaal
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
13:30 tot 15:30
Eindhoven
Amrâth Hotel Eindhoven
vrijdag 27 september 2019 t/m vrijdag 13 december 2019
14:30 tot 16:30
Roland Gieles
Eindhoven
Amrâth Hotel Eindhoven
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
14:30 tot 16:30
Enschede
Rijksmuseum Twenthe
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
14:30 tot 16:30
Emma Bulens
Enschede
Lumen
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
20:00 tot 22:00
Gorinchem
De Heul
woensdag 06 november 2019 t/m woensdag 29 januari 2020
10:30 tot 12:30
Larisa Sjoerds
Gouda
Firma van Drie
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 12 december 2019
20:00 tot 22:00
Wieke van de Sande
Gouda
Best Western Gouda
zaterdag 25 januari 2020 t/m zaterdag 11 april 2020
10:30 tot 12:30
Groningen
AC De Holm
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 12 december 2019
13:30 tot 15:30
Huub van der Heijdt
Groningen
Martinikerk
maandag 20 januari 2020 t/m maandag 06 april 2020
13:30 tot 15:30
Margaret Breukink
Haarlem
Doopsgezinde gemeente Haarlem
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 12 december 2019
10:00 tot 12:00
Isolde Scholberg
Haarlem
Remonstrantse Gemeente Haarlem
dinsdag 05 november 2019 t/m dinsdag 21 januari 2020
20:00 tot 22:00
Peter Wagemakers
Haarlem
Hart
maandag 20 januari 2020 t/m maandag 06 april 2020
20:00 tot 22:00
Haarlem
Doopsgezinde gemeente Haarlem
dinsdag 07 april 2020 t/m dinsdag 23 juni 2020
14:30 tot 16:30
Harderwijk
De Kiekmure
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
14:00 tot 16:00
Reinier de Wit
Harderwijk
De Kiekmure
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
10:30 tot 12:30
Heemstede
WIJ de Luifel
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
20:00 tot 22:00
Hilversum
Bibliotheek Hilversum
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
13:30 tot 15:30
Raphaël Rijntjes
Hilversum
Bibliotheek Hilversum
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
13:30 tot 15:30
Hoofddorp
Pier K
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
10:30 tot 12:30
Hoogeveen
Bibliotheek Hoogeveen
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
13:30 tot 15:30
Saskia Poelman
Hoorn
Bibliotheek Hoorn
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
10:30 tot 12:30
Julie Hengeveld
Hoorn
Bibliotheek Hoorn
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
13:30 tot 15:30
Huizen
Bibliotheek Huizen
vrijdag 27 september 2019 t/m vrijdag 13 december 2019
10:30 tot 12:30
Titia van Lier
Kampen
NGK Kampen
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
10:30 tot 12:30
Laren
Brinkhuis
zaterdag 28 september 2019 t/m zaterdag 21 december 2019
10:30 tot 12:30
Oria Pilet
Leeuwarden
Grote Kerk
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
13:30 tot 15:30
Saskia Poelman
Leeuwarden
Grote Kerk
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
20:00 tot 22:00
Leiden
Rijksmuseum van Oudheden
vrijdag 27 september 2019 t/m vrijdag 13 december 2019
13:30 tot 15:30
Max Put
Leiden
Huys van Leyden
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 19 december 2019
20:00 tot 22:00
Dick Berckenkamp
Leiden
Universiteit Leiden Plexus Studentencentrum
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
20:00 tot 22:00
Leiden
Rijksmuseum van Oudheden
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
13:30 tot 15:30
Leiden
Rijksmuseum Boerhaave
woensdag 08 april 2020 t/m woensdag 17 juni 2020
10:30 tot 12:30
Maastricht
Bonnefantenmuseum
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
13:30 tot 15:30
Luc Laudy
Maastricht
Bonnefantenmuseum
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
13:30 tot 15:30
Meppel
Wijkcentrum De Poele
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
10:30 tot 12:30
Middelburg
Zeeuws Museum
donderdag 23 januari 2020 t/m donderdag 09 april 2020
11:30 tot 13:30
Annette Brouwer
Naaldwijk
Restaurant Bij5
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 19 december 2019
13:30 tot 15:30
Peter Thissen
Nijmegen
Titus Brandsma Memorial
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 19 december 2019
20:15 tot 22:15
Mariska Jansen
Nijmegen
Titus Brandsma Memorial
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
13:30 tot 15:30
Roosendaal
Cultuurhuis De Suite
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
13:30 tot 15:30
Rotterdam
Waalse Kerk
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
13:30 tot 15:30
Peter Thissen
Rotterdam
Waalse Kerk
donderdag 07 november 2019 t/m donderdag 30 januari 2020
20:00 tot 22:00
Peter Thissen
Rotterdam
Waalse Kerk
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
20:00 tot 22:00
Rotterdam
Natuurhistorisch Museum
vrijdag 10 april 2020 t/m vrijdag 19 juni 2020
14:30 tot 16:30
Soest
Museum oud Soest
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
14:30 tot 16:30
Titia van Lier
Spijkenisse
De Boekenberg
vrijdag 27 september 2019 t/m vrijdag 13 december 2019
14:00 tot 16:00
Dick Berckenkamp
Tilburg
Factorium Podiumkunsten
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 18 december 2019
10:00 tot 12:00
Raphaël Rijntjes
Tilburg
Factorium Podiumkunsten
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
14:30 tot 16:30
Utrecht
Museum Speelklok
zaterdag 28 september 2019 t/m zaterdag 14 december 2019
10:30 tot 12:30
Andrea Maddalena
Utrecht
Kargadoor
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 18 december 2019
20:00 tot 22:00
Aldwin Kroeze
Utrecht
ROC
woensdag 06 november 2019 t/m woensdag 22 januari 2020
19:30 tot 21:30
Marieke Herweijer
Utrecht
Kargadoor
maandag 20 januari 2020 t/m maandag 06 april 2020
20:00 tot 22:00
Utrecht
Parnassos
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
10:30 tot 12:30
Velp
Parkstaete Zalencentrum
maandag 23 september 2019 t/m maandag 09 december 2019
13:30 tot 15:30
Renout Robbertz
Velp
Parkstaete Zalencentrum
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
13:30 tot 15:30
Venlo
Hotel-Restaurant Wilhelmina
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 12 december 2019
14:30 tot 16:30
Renout Robbertz
Venlo
Hotel-Restaurant Wilhelmina
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
10:30 tot 12:30
Voorburg
Koningkerk
dinsdag 28 januari 2020 t/m dinsdag 14 april 2020
10:30 tot 12:30
Zeist
Doopsgezinde gemeente Zeist
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 05 december 2019
14:30 tot 16:30
Barbara Mensink
Zeist
Doopsgezinde gemeente Zeist
dinsdag 21 januari 2020 t/m dinsdag 07 april 2020
10:30 tot 12:30
Zoetermeer
Museum De Voorde
dinsdag 24 september 2019 t/m dinsdag 10 december 2019
10:30 tot 12:30
Wieke van de Sande
Zutphen
Stedelijk Museum Zutphen
donderdag 26 september 2019 t/m donderdag 12 december 2019
11:00 tot 13:00
Laura Stoop
Zutphen
Stedelijk Museum Zutphen
woensdag 22 januari 2020 t/m woensdag 08 april 2020
11:00 tot 13:00
Zwolle
Jeruzalemkerk
woensdag 25 september 2019 t/m woensdag 11 december 2019
10:30 tot 12:30
Roeline Snel
Zwolle
De Enk
vrijdag 24 januari 2020 t/m vrijdag 10 april 2020
14:30 tot 16:30

Uitgelicht

  • Rondleiding Willink in Kasteel Ruurlo

    Meer Museum MORE in Kasteel Ruurlo

    • € 22,50
    • vanaf 08 nov
    Laatste Kans
  • Rondleiding Monet in Gemeentemuseum

    Bewonder de waterlelies van Monet in het echt tijdens de rondleiding.

    • € 25,00
    • vanaf 13 okt
    Bekijk meer
  • Art Noord in Museum Belvédère

    Inleiding op uw bezoek aan Art Noord in Groningen. Alles was u wilt weten over moderne en hedendaagse kunst.

    • € 18,00
    • vanaf 28 sep
    Laatste Kans
  • Andalusië: mix van culturen en religies

    o.l.v. Krzysztof Dobrowolski-Onclin

    • € 1369,00
    • vanaf 29 mrt
    Volgeboekt
Ook voor u

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar u jaren plezier van heeft.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij u in de buurt organiseren.