Huis Vasari

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Lezing Thuis bij Jan Steen

400 jaar leven in de brouwerij

Dit jaar is het 400 jaar geleden dat de veelzijdige schilder Jan Steen in Leiden werd geboren. Alle reden voor feest! Museum De Lakenhal viert dit jubileum met een prachtige tentoonstelling over de grootmeester. Met topstukken uit het Rijksmuseum, Mauritshuis, de eigen collectie én nooit getoonde werken ontdekken we zijn wereld.

De vaardige alleskunner

Humor, gezelligheid en chaos vullen de schilderijen van Jan Steen. Met een speelse blik portretteerde hij het 'dagelijks leven', waarin hij zijn familieleden, vrienden, de kroeg en zijn geboortestad verwerkte. Moeiteloos wisselde hij tussen vrolijke gezinstaferelen en komische situaties, net zo gemakkelijk als tussen een losse toets en uiterst verfijnde schildertechnieken. Hiervoor bestudeerde hij het werk van bekende Leidse tijdgenoten. 

De wereld van Jan Steen

Samen met kunsthistorica Birgitte Mommers stap je in het dagelijks leven van de 17de eeuw en ontdek je de wereld die Jan Steen inspireerde. Maar zijn de voorstellingen wel een weergave van de werkelijk? Naast topstukken zoals De Piskijker en De Waarzegster, zijn er ook werken van andere beroemde Leidse schilders. Kortom: een lezing vol humor en gezelligheid. Mis het niet!

  • De tentoonstelling Thuis bij Jan Steen – 400 jaar leven in de brouwerij is van 2 april t/m 23 augustus 2026 in Museum De Lakenhal in Leiden.

Sta je ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?

  • Je ontvangt uiterlijk 7 dagen voor aanvang per e-mail je bewijs van deelname met de benodigde informatie.
  • Prijs is exclusief entree van Museum De Lakenhal in Leiden.

Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?

  • Je ontvangt 1 uur voor aanvang een link waarmee je de activiteit via het programma Zoom kunt bijwonen.
  • De eerstvolgende werkdag ontvang je een link waarmee je de registratie van de activiteit nog 7 dagen kunt terugkijken.

Praktische informatie
Shopping cart icon € 19,50
Clock icon Duur: 1 uur
Birgitte Mommers
/ Op locatie of online
Nodig iemand uit
Deel:
Birgitte Mommers

Op locatie
Online
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Leiden Museum De Lakenhal
dinsdag 26 mei 2026
11:00 tot 12:00
Birgitte Mommers
Leiden Museum De Lakenhal
dinsdag 21 juli 2026
11:00 tot 12:00
Birgitte Mommers

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!