Zakelijk

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Summerschool Modeltekenen en -schilderen

Geïnspireerd door een bevlogen docent in 1 week!

Onze Summerschool-midweken zijn collegereeksen die normaal gesproken verspreid zijn over drie maanden, maar die nu volledig worden behandeld gedurende een midweek. Op onze locatie in Amsterdam duik je vijf opeenvolgende dagen volledig in een onderwerp naar jouw keuze!

SUMMERSCHOOL MODELTEKENEN EN -SCHILDEREN:

Tijdens deze Summerschool ga je vijf dagen achter elkaar verschillende (naakt)modellen tekenen en/of schilderen. Elke dag is er een ander model en werken we aan verschillende poses: zittend, staand of liggend, aangevuld met rekwisieten. Op de eerste dag ga je aan de slag met korte standen. Gaat dit goed, dan kunnen we op de tweede dag overgaan naar lange standen. De lange stand wordt doorgezet in de drie volgende dagen. Tijdens de lessen richten we ons o.a. op compositie: hoe verhoudt het model zich tot de ruimte? Wat vind je interessant aan het model en hoe ga je dit weergeven? Een plan van aanpak is belangrijk. Na het bepalen van de compositie ga je het model in de juiste verhoudingen schetsmatig weergeven. Tot slot leer je hoe je het werk kunt opzetten in de juiste toonwaarden en kleuren. We beginnen met groot opzetten en werken vervolgens van grof naar fijn. Tijdens de lessen leer je hoe belangrijk de eerste opzet is, en ga je oefenen om deze opzet vol te houden. Doe mee en haal jouw creativiteit naar boven!

Tijdens onze Summerschool-midweken zijn er verschillende thema's & onderwerpen, zoals Introductie kunstgeschiedenis, filosofie óf Italiaans leren aan de hand van kunstgeschiedenis. Maar je kunt ook een week lang leren portretschilderen of modelschilderen onder leiding van een kundige docent. Keuze genoeg voor een zomer vol verdieping in kunst en cultuur. 

Hier vind je álle Summerschool activiteiten op een rij.

  • De lessen vinden plaats van maandag tot en met vrijdag van 10.00-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. De docent maakt de precieze lesindeling bekend bij de eerste bijeenkomst.
  • Inclusief 5 keer koffie of thee in Bar Vasari.
  • Schilder- en tekenervaring is niet nodig, maar wel handig.
  • Je dient zelf een gedeelte van de benodigdheden aan te schaffen, zoals o.a. olieverf, acrylverf, potloden en penselen. Je ontvangt een lijst waarop de benodigdheden staan vermeld.
  • Je ontvangt uiterlijk 7 dagen voor aanvang per e-mail je bewijs van deelname met informatie over de locatie.

Praktische informatie
Shopping cart icon € 359,00
Peter Smit
Nodig iemand uit
Deel:
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Amsterdam Vrije Academie
maandag 10 juli 2023 t/m vrijdag 14 juli 2023
10:00 tot 16:30
Peter Smit
Amsterdam Vrije Academie
maandag 21 augustus 2023 t/m vrijdag 25 augustus 2023
10:00 tot 16:30
Peter Smit

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!