
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
De tentoonstelling Voices of Fashion in het Centraal Museum Utrecht gaat in op de witte blik waarmee decennialang mode is gepresenteerd, gedragen en verzameld. Op basis van jarenlang onderzoek door zwarte, witte en niet-zwarte personen van kleur, moeten we constateren dat de gevolgen van het koloniale verleden tot op de dag van vandaag doorwerken, óók in de modesystemen.
Mode-activist en co-curator van de tentoonstelling Janice Deul neemt u tijdens deze online lezing mee in een weinig verteld modeverhaal. Aan bod komen bekende namen als Virgil Abloh (Louis Vuitton), Ozwald Boateng, Paco Rabanne, Patta en Marga Weimans, maar ook jong talent krijgt een podium.
Over uw spreker: Janice Deul is een Surinaams-Nederlandse journaliste, fashion activiste en fashion-writer. Ze maakt zich sterk voor meer diversiteit in de mode, (lifestyle)media en de creatieve & culturele sector. Dat doet ze middels opiniestukken, gastcolleges, mediaoptredens, door haarzelf gecureerde events en via haar inspiratieplatform Diversity Rules. Ze is lid van de commissie Ontwerp van de Raad voor Cultuur en werkt momenteel aan haar tweede boek: een handboek over mode en inclusie dat ze samen met een mediawetenschapper schrijft.
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.