Huis Vasari

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Lezing Metamorfosen

Gedaanteverwisselingen door de eeuwen heen

“Alles verandert continu, maar niets verdwijnt helemaal,” schreef Ovidius. In zijn Metamorfosen verken je een wereld waarin goden, mensen en natuur voortdurend van gedaante wisselen. Dit voorjaar zie je in het Rijksmuseum hoe dit tijdloze gedicht kunstenaars eeuwenlang inspireerde. 

‘Bijbel voor kunstenaars’

Publius Ovidius Naso (43 v.Chr. – 17 n.Chr) schreef in het jaar 8 na Christus een episch meesterwerk dat de geschiedenis in zou gaan als ‘de Bijbel voor kunstenaars’. De tentoonstelling brengt ruim tachtig kunstwerken samen waarin passages uit dit gedicht worden verbeeld. Van Titiaans Danaë tot Caravaggio’s Narcissus en Rodins marmeren Pygmalion. Maar ook hedendaagse interpretaties van Juul Kraijer en Ulay. Schilderijen, sculpturen, edelsmeedkunst, keramiek, fotografie en videokunst tonen hoe rijk Ovidius’ verhalen zijn verbeeld.

Mythen van de kunstwerken

Tijdens de lezing leer je meer over Ovidius’ blijvende aantrekkingskracht en ga je dieper in op de mythen achter deze kunstwerken. Van de schepping uit chaos tot Arachne’s transformatie en de vele gedaanten van Jupiter. Ontdek hoe thema’s als verlangen, macht, geweld en list door de eeuwen heen opnieuw werden uitgevonden. Meld je aan voor de lezing en onderga de Metamorfosen zelf! 

  • Deze lezing was eerder dit jaar ingepland naar aanleiding van de tentoonstelling Metamorfosen in het Rijksmuseum. Nu nog 1 keer in de herhaling in de kerstvakantie wegens grote animo. Heb je deze lezing toen gemist? Dit is je kans om deze lezing alsnog bij te wonen!

Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?

  • Je ontvangt 1 uur voor aanvang een link waarmee je de activiteit via Webinargeek kunt bijwonen.
  • Binnen 2 werkdagen ontvang je een link waarmee je de registratie van de lezing nog 7 dagen kunt terugkijken.

Praktische informatie
Shopping cart icon € 15,00
Clock icon Duur: 1 uur
Online
Nodig iemand uit
Deel:
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Online Webinargeek
dinsdag 05 januari 2027
20:00 tot 21:00
Arianne Deligianis

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!