Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
Feest! Ieder jaar op 3 oktober staat Leiden op z’n kop als het Leidens Ontzet grootst en uitbundige wordt gevierd. De oude tradities herleven op deze dag: er wordt wittebrood, haring en hutspot gegeten. Maar waarom juist op deze dag?
Van belegering naar bevrijding
In 1572 koos Leiden de kant van Willem de Zwijger Prins van Oranje, waarna de stad werd belegerd door het Spaanse leger. Tot twee maal toe werd de stad belegerd door de Spanjaarden, tot Leiden definitief werd ontzet op 3 oktober 1574. Dit Leids Ontzet of Leidens Ontzet wordt sinds de zestiende eeuw jaarlijks in Leiden gevierd ter herdenking van de belegering van de stad tijdens de Tachtigjarige Oorlog en het ontzet op 3 oktober 1574.
Leidens Ontzet in kunst
Vrije Academie-docente en Leidenaar Mariëlle Lassche neemt u mee naar het Leiden van de zestiende eeuw. Aan de hand van historische kunstwerken vertelt zij over deze turbulente geschiedenis: Watergeuzen, Spanjaarden, het beleg van Leiden, hongersnood en Willem van Oranje. De gehele roerige geschiedenis van Leiden in de tweede helft van de zestiende eeuw zal de revue passeren.
Op 2 en 3 oktober staat Leiden in het teken van Leidens Ontzet, met een gevarieerd programma vol activiteiten voor jong en oud.
Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?
Mariëlle
Lassche
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.