Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
Stap terug in de tijd en beleef Zutphen zoals het was in de Hanzetijd, een trotse stad vol verhalen, met karakter en verborgen schatten. Tijdens deze stadswandeling neemt Tine Zevenhuizen je mee langs bijzondere plekken uit het rijke verleden van Zutphen.
Het Zutphen uit de Hanzetijd
We starten op ‘s Gravenhof, het oudste plein van de oude Hanzestad Zutphen. Rond het jaar 800 was hier het grafelijke bestuurlijk centrum. Hier bevindt zich ook de statige Walburgiskerk. Wist je dat de kerk een unieke Librije in bezit heeft, waar oude boeken nog altijd veilig aan de ketting liggen? Ook bekijken we de markante Wijnhuistoren en bezoeken we een aantal van de vele schilderachtige hofjes die de stad rijk is.
Stadsmuren, schepen en torens
Ontdek de imposante Drogenapstoren, ooit bewoond door de kleurrijke Zutphenaar Thonis Drogenap. Wandel langs de oude stadsmuur en de bleekvelden richting de haven, waar in de Hanzetijd schepen vol exotische vracht aanlegden. Laat je verrassen door deze eeuwen oude stad en schrijf je vandaag nog in!
Sta je ingeschreven voor een activiteit op locatie?
Tine
Zevenhuizen
Tine
Zevenhuizen
Tine
Zevenhuizen
Tine
Zevenhuizen
Tine
Zevenhuizen
Tine
Zevenhuizen
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.