
Blijf benieuwd!
Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?
Meld je aan voor onze nieuwsbrief!
Isolde Scholberg neemt u mee in de wereld van het kind, van de Gouden Eeuw naar de negentiende-eeuwse impressionisten en de Haagse School.
Waarom ziet de kleine Jezus er op middeleeuwse voorstellingen zo vreemd uit? Waarom dragen jongens rokken en jurken? Hoe kan je zien of een jongen of meisje is afgebeeld? En wat verklappen de kinderprotretten uit de Gouden Eeuw over de toenmalige opvoedingspraktijk? In deze lezing neemt Vrije Academie docent Isolde Scholberg u mee in de geschiedenis van het kind in de kunst.
Kinderen zijn een van de populairste onderwerpen van de beeldende kunst. Er zijn talloze afbeeldingen van spelende, dromende, vertederende kinderen. Er blijkt een grote kloof te bestaan tussen onze visie op het kind en de opvatting uit de eeuwen voor ons.
Kunstenaars ondervonden duidelijk problemen bij het afbeelden van kinderen en lange tijd werden zij niet als kind afgebeeld, maar als miniatuur-volwassene. In de Hollandse Gouden Eeuw werd het kinderportret ongekend populair en raakte het individuele kinderportret in de mode, denkt u bijvoorbeeld aan het portret van Catharina met haar min (ca. 1619) door Frans Hals of het Portret van het meisje in het blauw (1641)van Johannes Verspronck.
Tijdens de lezing neemt Isolde Scholberg u mee in de wereld van het kind, van de Gouden Eeuw naar de negentiende-eeuwse impressionisten en de Haagse School.
NB: Deze lezing is exclusief georganiseerd voor de Museumclub Utrecht.
De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.
Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.
We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.