Huis Vasari

Wachtwoord vergeten

Je krijgt een mail met instructies voor wijzigen van het wachtwoord.
Winkelwagen

Colleges Peggy Guggenheim en (literaire) avantgarde

Van erfgename tot invloedrijke kunstverzamelaar

Geboren in een steenrijke familie in New York City leek het leven van Peggy Guggenheim (1898-1979) voorbestemd voor comfort, niet voor een artistieke revolutie. Maar na het verlies van haar vader op de RMS Titanic koos ze onverwacht haar eigen koers, die de moderne kunstwereld voorgoed zou veranderen.

Promotor van hedendaagse kunst

Vanaf de jaren ‘20 bewoog Peggy zich binnen de Parijse avant-garde rond figuren als Marcel Duchamp en Constantin Brancusi. Gedreven door een netwerk en liefde voor kunst opende zij de galerie Guggenheim Jeune in Londen en later het baanbrekende Art of This Century in New York. Tijdens de oorlog kocht ze in hoog tempo werk aan van Piet Mondriaan en gaf kunstenaars als Jackson Pollock een beslissende impuls naar beroemdheid.

Inspirerend netwerk

Ontdek het fascinerende leven van Peggy Guggenheim in deze nieuwe collegereeks! Docenten Liesje en Frederieke nemen je mee langs haar flamboyante verzameling moderne kunst, de iconische architectuur van de Guggenheim-musea én haar literaire vriendenkring. Maak ook kennis met modernisten als James Joyce en avant-gardisten zoals Samuel Beckett. Laat je inspireren door het verhaal van de vrouw achter de kunstcollecties! 

  • 6 colleges in Amsterdam
  • Exclusief lesmateriaal

Sta je ingeschreven voor een activiteit in een zaal op locatie?

  • Je ontvangt uiterlijk 7 dagen voor aanvang per e-mail je bewijs van deelname met de benodigde informatie.

Sta je ingeschreven voor een ONLINE activiteit?

  • Je ontvangt 1 uur voor aanvang een link waarmee je het college via YouTube kunt bijwonen.
  • De eerstvolgende werkdag ontvang je een link waarmee je de registratie van het college nog 7 dagen kunt terugkijken.
  • Het bijwonen van het college kan op je eigen computer, laptop of tablet. Je hebt hiervoor een goede internetverbinding en geluid nodig.

Praktische informatie
Shopping cart icon € 217,00
Liesje Schreuders & Frederike Upmeijer
/ Op locatie of online
Nodig iemand uit
Deel:
Liesje Schreuders & Frederike Upmeijer

Op locatie
Online
Locatie
Datum
Tijd
Docent
Amsterdam Vrije Academie
dinsdag 15 september 2026 t/m dinsdag 20 oktober 2026
20:00 tot 22:00
Liesje Schreuders & Frederike Upmeijer

Uitgelicht

Ook voor jou

De Vrije Academie is voor iedereen met interesse in kunst, cultuur, architectuur, geschiedenis en filosofie.

Kwaliteit

Wij werken met de beste docenten en experts. Zo garanderen we onderwijs op niveau waar je jaren plezier van hebt.

Overal

We zijn een landelijk educatief instituut. De kans is groot dat we ook activiteiten bij jou in de buurt organiseren.

Newsletter pop-up image

Blijf benieuwd!

Op de hoogte blijven van ons steeds vernieuwende aanbod?

Meld je aan voor onze nieuwsbrief!